1- Oxford Word skills این دسته از کتاب ها به صورت موضوعی و در 3 سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته تنظیم شده اند. نکته ی عالی درباره ی این کتاب ها اینه که میتونین به صورت خود آموز ازشون استفاده کنین.

این دسته از کتاب ها به صورت موضوعی و در 3 سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته تنظیم شده اند. نکته ی عالی درباره ی این کتاب ها اینه که میتونین به صورت خود آموز ازشون استفاده کنین.

 

2- کتاب Cambridge Vocabulary for IELTS Book with Answers برای آزمون آیلتس مخصوصا برای اینکه شما رو به نمره ی 6.5 که مورد قبول خیلی از دانشگاه ها هست برسونه مناسبه.

 

3- اگه برای بند اسکور 6.5 به بالا در آزمون آیلتس داری آماده میشی این یکی جلد رو بخون:+Cambridge Vocabulary for IELTS Advanced Band6.5

 

یادتون باشه برای تقویت اسپیکینگ و رایتینگ میتونین از سری کتب Cambridge English Collocations in Use استفاده کنین.

 

4- اگه سطحتون متوسط هست با کتاب English Collocation in Use Intermediate شروع کنین.

 

5- اگه سطحتون بالاتره و میخواین تسلطتون بیشتر شه و یا نمره ی بیشتری توی آزمون مد نظرتون بگیرین کتاب English Collocations in Use Advancedرو بخونین. این کتاب شامل 60 درسه که به صورت موضوعی طبقه بندی شده.

 

6- اگه میخواین نوشتار دانشگاهی رو بهتر یاد بگیرین، مقاله بنویسین، مقاله بخونین و از این دست کارا از کتاب Academic Vocabulary in Useاستفاده کنین که شامل 50 تا درس هست. این جلد هم این شامل 60 درسه که به صورت موضوعی طبقه بندی شده.

 

7- اگه دنبال تقویت مهارت ریدینگ و حتی نوشتار هستین از سری کتب Focus on Vocabulary حتما استفاده کنین. هریک از کتاب ها شامل 7 بخش بوده که در هر بخش 4 درس وجود دارد. یعنی مجموعا در هریک از کتاب ها 28 درس وجود داره که به موضوعات مختلفی از قبیل محیط زیست، روانشناسی و تکنولوژی می پردازه که در آزمونهای بین المللی مثل آیلتس هم پر تکرار هستند.