کانال های مفید برای یادگیری زبان

 

1- کانال engvid از این جهت باحاله که معلم های کانادایی مثل Adam, Alex, Emma and Ronnie و انگلستانی مثل Benjamin, Gill and Jade رو میاره و اونا هر کدومشون کانال خودشون رو دارن و با لهجه های مختلف مطالب مختلف رو درس میدن.

آدرس کانال:

https://www.youtube.com/user/engvidenglish

 

همچنین در سایتشون به نشانی https://www.engvid.com/ دست بندی جالبی کردن از این جهت که مطالب در سه سطح beginner و intermediate و advanced در حوزه های مختلف مثل writing و vocabulary و grammar  و ... ارائه میشن.

2- کانال English with Lucy به آدرس https://www.youtube.com/c/EnglishwithLucy/featured خیلی جالبه مخصوصا اگه دنبال یادگیری لهجه ی بریتیش هستی. لوسی به خیلی خوب روی تلفظ و اسپیکینگ کار میکنه و نکته ی با حال راجع به کانالش اینه که توی قسمت playlist هاش یه قسمت داره که با سایر معلم های خوب زبان انگلیسی که توی یوتوب فعالن ویدیوهای مشترک گذاشته و همکاری کرده.

 

3- در کانال mmmEnglish اما که استرالیایی هست به شما کمک میکنه که تلفظ، لغت و گرامرتون رو هرچه بیشتر قوی کنین که بتونین روونتر و راحت تر مکالمه کنین. همچنین اگه دنبال یادگیری لهجه انگلیسی استرالیایی هستین این کانال رو از دست ندین.

آدرس:

https://www.youtube.com/channel/UCrRiVfHqBIIvSgKmgnSY66g

 

4- اگرم که دنبال یادگیری لهجه ی انگلیسی آمریکایی هستین در کانال ونوسا یعنی Speak English With Vanessa می تونین خیلی خیلی تمرین کنین و کلی ازش یاد بگیرین.

آدرس کانالش:

https://www.youtube.com/c/TeacherVanessa/featured

 

5- یه کانال عالی برای برو بچه های آیلتسی کانال E2 IELTS هست که توی جی به کمک همکارانش یعنی آلکس و مارک نکات بسیار بسیار مهم و کاربردی و همچنین جلسات لایو آموزشی برای تقویت اسکیل ها برگزار میکنن. از دستش نده.

آدرس کانالشون:

https://www.youtube.com/c/E2IELTS/featured

 

6- اگه سطحتون بالاست و دنبال این هستین که از انگلیسی روزمره به انگلیسی اخبار و دانشگاهی بیشتر نزدیک بشین کانال خبری CNN 10 رو که توسط آقای Carl Azuz اجرا میشه و خبرهای 10 دقیقه ای به صورت روزانه یا چند روز یکبار پخش میکنه. اینجوری هم سطح زبانت رو بیش از پیش قوی میکنی هم از موضوعات روز مطلع میشی و هم اینکه به مرور زمان دانش اطلاعات عمومیت بالاتر میره و ذهنت بازتر میشه چون ایده هات بیشتر میشه و می تونی توی آزمون ها و جاهای مورد نیاز عملکرد بهتری داشته باشی. یادتون باشه که این کانال اکثراً انگلیسی آمریکایی هستش.

آدرس کانال:

https://www.youtube.com/channel/UCTOoRgpHTjAQPk6Ak70u-pA

 

7- اگه سطحت متوسط رو به بالاست یه کانال باحاله دیگه هم هست به نام Speak Confident English که خانوم Annemarie اجراش میکنه و لهجش آمریکایی است. نکته ی جالبش اینه که خیلی از لغات و اصطلاحاتش جدید و به روز هستن.

آدرس کانال:

https://www.youtube.com/channel/UCEFLuo9AR7268-qJj1FkmSw